Polecana pianka Synthesia - Izolacje Natryskowe Łomża - Ocieplanie Pianką PUR

Przejdź do treści

Polecana pianka Synthesia

Pianka poliuretanowa jest obojętna fizjologicznie, nie ma zapachu, nie jest szkodliwa dla środowiska. Pianka nie jest w żadnym stopniu toksyczna - niektórzy mogą tak pomyśleć obserwując strój osoby, która wykonuje natrysk, ale w tym przypadku chodzi o jej bezpieczeństwo. Trzeba wiedzieć, że cząsteczka pianki rozrasta się nawet 100x i przedostanie się takiej drobinki do dróg oddechowych nie jest pożądane.
Pianka poliuretanowa nie pyli dlatego można polecać ją nawet alergikom i astmatykom. Nie wszyscy też wiedzą, że obojętność biologiczna i chemiczna pianki poliuretanowej sprawa, że może mieć ona nawet kontakt z żywnością - materiał ten jest przecież powszechnie stosowany do izolacji chłodni w przemyśle spożywczym. Trzeba także dodać, że nie wszystkie pianki są identyczne. Pianki firmy Synthesia są bardzo bezpieczne, nie posiadają środków spieniających, które niszczą warstwę ozonową. Podczas natrysku z warstwy izolacji wydobywa się para wodna, która jednak nie stanowi żadnego ryzyka dla zdrowia ludzi. Po wykonaniu izolacji można wywietrzyć pomieszczenie i przystępować do dalszych prac budowlanych.

Na rynku istnieją pianki, które niestety odbiegają od tych właściwości jakie oferuje pianka Synthesia - można wówczas spodziewać się nieprzyjemnego zapachu, podrażnienia oczu czy też błony śluzowej nosa. Również z tych powodów polecamy szczególnie pianki PUR firmy Synthesia.

Najważniejsze cechy, na które należy zwrócić przy wyborze materiału do ocieplania poddasza:
  • likwidacja mostków termicznych - system nie posiada łączeń;
  • doskonała przyczepność do podłoża, dzięki czemu materiał izolacyjny doskonale przylega do ocieplonej powierzchni;
  • pianka dociera w każdą szczelinę, wypełnia każdą dostępną przestrzeń.

Zalecana grubość pianki poliuretanowej otwarto-komórkowej.

Ocieplając poddasze użytkowe powinnośmy zastosować izolacje o grubości 20 cm. Taka warstwa w połączeniu z płytą G-K zapewni wymagany współczynnik przenikania ciepła dla nowych budynków. W obiektach modernizowanych takich wymagań nie ma, ale tutaj także zalecamy zastosowanie podobnej grubości izolacji. Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem ocieplanie poddaszy.


Atest PZH
Wróć do spisu treści